U okviru manifestacije DEUS, u petak, 15.decembra u 19h u galeriji „Art“(Trg Nezavisnosti br.1)biće otvorena izložba akademske likovne umjetnice Seide Belegović. Izložbu će otvoriti sekretarka Sekretarijata za kulturu i sport Glavnog grada Nela Savković – Vukčević.

Na otvaranju će učenici Srednje muzičke škole „Vasa Pavić“Laura Šćekić (flauta) i Višnja Dukić (gitara) izvesti II stav sonate u a- molu  njemačkog baroknog kompozitora Telemana.

SEIDA  BELEGOVIĆ  rođena  je  u  Podgorici. Akademiju  likovnih  umjetnosti - grafički  odsjek,  završila  je  u  Prištini, 1980. godine, a  poslijediplomske  studije   na  Akademiji  likovnih  umjetnosti  u  Sarajevu  1990. godine. Zbog  ratnog  vihora  koji  je  zahvatio  te  prostore  magistarske studije  završila  je  1998. godine. Član  je  Udruženja  likovnih  umjetnika  Crne  Gore  od  1982. godine. Bavi  se  likovno  pedagoškim  radom  i  publicistikom.

Organizator izložbe je Sekretarijat za kulturu i sport Glavnog grada i JU Muzeji i galerije Podgorice.

Izložba će trajati  7 dana.