Učenici šestog razreda OŠ"Vlado Milićposjetili su danas JU Muzeji i galerije Podgorice , što ujedno predstavlja njihov prvi susret sa muzejskom postavkom.

pratnji kustosa , muzejskih pedagoga i nastavnika te škole , učenici sbili u prilici da vide arheološku zbirku od srednjeg vijeka do perioda između dva rata.Muzejski eksponati izazvali su zainteresovanost kod djece te su ih i isti podstakli na diskusiju i na razlicite vrste aktivnosti sve to u vedrom duhu.

galerijskom prostoru Muzeja , djeca su pogledala izložbu "Fotografi na crnogorskom dvorugdje su bili u mogućnosti da saznaju nešto više u vezi kulturne istorije ondašnje Crne Gore na osnovu prezentovanih fotografija.

Takođenakon obilaska Muzeja , pošli su i u obilazak arheološkog lokaliteta Duklja gdje su se,uz pomoć stručnih lica iz JU Muzeji i galerije na adekvatan način upoznali sa kulturno-istorijskom baštinom ovog nepokretnog kulturnog dobra.

Na naše posebno iznenađenjena ovom lokalitetudjeca su priredila predstavu u vidu filozofskih sekvenci i time pokazali svoju kreativnost poznavanje nekih pravih životnih vrijednosti

Naimeovo je samo nastavak saradnje sa osnovnim srednjim školama , što za posljedicu ima itekako enorman odaziv drugih škola .

Uvjerenja smo da će ovim posjetama djeca sticati dobro iskustvo koje će pamtiti čitavog života .