Direktor JU Muzeji i galerije Podgorice, Sead Đokaj primio je u posjetu novoimenovanog ambasadora Republike Italije u Crnoj Gori, Luku Celiolija (Luca Zelioli).

Poželjevši Ambasadoru dobrodošlicu, direktor JU Muzeji i galerije Podgorice izrazio je posebno zadovoljstvo dosadašnjom saradnjom ove dvije zemlje i što će dalje raditi na njihovom unapređenju i jačanju veza u narednom periodu.

Posebno su istakli značaj arheološkog lokaliteta Duklja, za očuvanje kulturne baštine cijele zemlje i njenih stanovnika.

Nakon sastanka, direktor Sead i ambasador Luca su, uz pratnju stručnog lica JU Muzeji i galerije Podgorice posjetili muzejski prostor i bliže ga upoznali sa vrijednim muzejskim eksponatima, sa područja Crne Gore.

Uvjerenja su da će u narednom periodu odnosi Crne Gore i Italije biti sadržajniji, a rezultati jos vidljiviji.