Učenici četvrtog razreda JU OŠ “Milorad Musa Burzan” posjetili su dana 2.10.2018.godine JU Muzeji i galerije Podgorice.

Tom prilikom, direktor JU Muzeji i galerije Podgorice, Sead Đokaj pozdravio je sve prisutne i poželio dobrodošlicu. On je posebno iskazao zadovoljstvo i značaj ovih posjeta i najavio saradnju za ubuduće.

Uz pratnju kustosa i nastavnika te škole, učenici su bili u prilici da se upoznaju sa stalnom izložbenom postavkom Muzeja koja je koncipirana u četiri tematske oblasti koje čine bogati fondovi iz istorijskog, arheološkog, kulturno-istorijskog i etnografskog materijala.

U galerijskom prostoru Muzeja, djeca su pogledala aktuelnu izložbu “Iz riznice Skadarskog jezera” gdje su bili u mogućnosti da saznaju nešto više o istorijskom i kulturnom značaju Nacionalnog parka Skadarsko jezero kao i o načinu života koji je prikazan autentičnim eksponatima koji su zastupljeni na tom prostoru u posljednjih trideset godina.

Cilj ovih posjeta jeste sticanje novih znanja kod djece kao i da ovim posjetama podstaknu radost otkrivanja, istraživanja i stvaranja koji je značajan za intelektualni razvoj.

Ovo je samo jos jedna od aktivnosti koju JU Muzeji i galerije Podgorice u okviru svoje

redovne djelatnosti obavlja i sa radošću dočekuje novi dolazak najmlađih.