Zahvaljujući dobroj međuinstitucionalnoj saradnji , danas je u JU Muzeji i galerije Podgorice organizovana posjeta najmlađim posjetiocima JPU “Đina Vrbica”.

Mališani su dočekani sa velikim zadovoljstvom i uz pratnju stručnih lica zaposlenih u našoj ustanovi, kao i njihovih vaspitačica , djeca su po prvi put obišla Muzej.

Istoričarka umjetnosti, Radmila Adžić , autorka aktuelne izložbe u JU Muzeji i galerije Podgorice - “Iz riznice Skadarskog jezera” je na adekvatan način, pralagođeno dječijem uzrastu objasnila kako se nekada tu živjelo.

Najmlađi posjetioci su ovu priliku iskoristili da postavljajući pitanja saznaju nešto više o eksponatima u muzeju kako bi ono što su naučili kasnije prezentovali na papiru, crtajući.

JU Muzeji i galerije Podgorice će nastaviti da organizuje ovakve posjete kako bi stvorili buduću generaciju posjetilaca institucijama kulture ovog ili sličnog tipa.