Danas su u posjetu JU Muzeji i galerije Podgorice boravili učesnici Međunarodne konferencije "Green Room Sessions" iz Irana  prof.dr Feryal Varasten, prof.dr Abdulahed Khaled uz pratnju prof. dr Gorana Škatarića i organizatora konferencije, Petra Đurišića. Konferencija okuplja i povezuje nauku, istraživanje, industriju, društvene koncepte i praksu kojoj prisustvuju naučnici širom svijeta.

Gosti iz Irana su izrazili želju da posjete JU Muzeji i galerije Podgorice, gdje ih je dočekao direktor ustanove, Sead Đokaj koji ih je upoznao sa djelatnostima i sadržajima Muzeja.

Gosti su, takođe prethodne noći prisustvovali otvaranju aktuelne izložbe akademskog vajara Milivoja-Miška Babovića koja je na njih ostavila poseban utisak .

Prilikom ovog susreta, bilo je riječi i o eventualnoj saradnji između Irana i Crne Gore.