JU Muzeji i galerije Podgorice u saradnji sa Centrom za konzervaciju i arheologiju Crne Gore organizuje izložbu pod nazivom ΣYNÉXEIA CONTINUUM – TRAJANJE, posvećenu arheološkim istraživanjima u Risnu, koja će biti otvorena u četvrtak 06. decembra u 19 sati u galeriji Art, pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture.

Višegodišnja arheološka istraživanja u Risnu, na lokalitetima Carine i Gradina, realizovana kroz saradnju Centra za konzervaciju i arheologiju Crne Gore i Varšavskog univerziteta, do sada su dala veoma značajne rezultate. Predmetni projekat podrazumijeva arheološka istraživanja u cilju otkrivanja novih saznanja o Rizonu, odnosno, Risiniumu.

Na izložbi koju će otvoriti direktor JU Muzeji i galerije Podgorice Sead Đokaj, autor izložbe dr Dejan Gazivoda predstaviće rezultate istraživanja kroz postavku informativnih tabli i dio pokretnog arheološkog fonda pronađenog tokom posljednjih pet godina sistematskih arheoloških istraživanja uz prateći katalog.

Izložba se može pogledati do 21.12.2018. godine.

Dobro došli!!