U srijedu 13. marta 2019.godine u JU Muzeji i galerije Podgorice u ul.Marka Miljanova br. 4 sa početkom u 19h, biće upriličeno obilježavanje Dana kulture Palestine, u organizaciji Ambasade Države Palestine i Glavnog grada Podgorice.

Veče će biti književnog tipa, posvećeno najpoznatijem palestinskom pjesniku u svijetu Mahmudu Dervišu (1941, Al Birva, Palestina -2008. Hjuston, SAD). Svjetska čitalačka javnost Derviša poznaje po njegovoj inspirativnoj i herojskoj ljubavi prema Palestini, po„poeziji otpora“ – pravcu čiji je bio najistaknutiji predstavnik. Ova palestinska kulturna ikona, čiji su radovi prevedeni na preko dvadeset jezika, dobio je brojne međunarodne nagrade među kojima su Lenjinova nagrada za mir (1983), veliki francuski orden „Vitez umjetnosti i nauka „ (1993), Nagrada za kulturnu slobodu koju dodjeljuje Lannan fondacija (2001).

Dobro došli!