Dana 27.03.2019.godine u 12 časova u Muzeju hrvatskih arheoloških spomenika u Splitu biće predstavljen časopis Nova antička Duklja u izdanju JU Muzeji i galerije Podgorice i projekta „Let's explore history and heritage“ (Hexplora).

Predstavljaje navedenog časopisa se održava na poziv Muzeja hrvatskih arheoloških spomenika, kao nastavak uspješne saradnje ovog muzeja sa JU Muzeji i galerije Podgorice.

Časopis Nova antička Duklja je jedini časopis ovog tipa u Crnoj Gori u kojem se  objavljuju stručni tekstovi eminentnih naučnika iz Crne Gore i inostranstva, a koji  obrađuju teme vezane za antičku Duklju, kao i za druge značajne lokalitete u okruženju. Ovaj časopis se nalazi u mnogim bibliotekama i muzejima u regionu, pa je zbog značaja tematike koja se kroz tekstove objavljuje i inicirano njegovo predstavljanje.

Časopis Nova antička Duklja će u ime JU Muzeji i galerije Podgorice predstaviti Dragan Radović, kustos za istoriju kulture i umjetnosti.