Dana 27.marta 2019. godine u Muzeju hrvatskih arheoloških spomenika održana je promocija Zbornika Nova antička Duklja koji izlazi u izdanju JU Muzeji i galerije Podgorice od 2010. godine.

Na promociji su govorili Miroslav Katić, Direktor Muzeja hrvatskih arheoloških spomenika, Helga Zglav arheolog iz Splita i Dragan Radović, kustos u JU Muzeji i galerije Podgorice i urednik časopisa Nova antička Duklja. Časopis je predstavljen mnogobrojoj publici koju su sačinjavali većinom arheolozi i drugi stručnjaci iz oblasti zaštite kulturnih dobara. Govornici su istakli značaj časopisa za arheološku nauku u Crnoj Gori, međunarodni značaj časopisa, veliki broj autora iz Crne Gore i zemalja regiona, kao i visoke naučne standarde po kojima se časopis uređuje.