Ambasada Mađarske u Podgorici sinoć je u prostorijama JU Muzeji i galerije organizovala izložbu fotografija ,,MAĐARSKI TRENDSETERI U ISTORIJI FOTOGRAFIJE”. Izložbu je otvorio ambasador Mađarske u Crnoj Gori, gospodin József Négyesi. Autor izožbe je Baki Gabor Peter, kustos u Mađarskom fotografskom muzeju. Izložba prikazuje moderne trendove u mađarskoj fotografiji XX vijeka. Između dva svjetska rata, mađarska fotografija se mogla pohvaliti nekolicinom značajnih i međunarodno priznatih umjetnika. Fotografije koje možete vidjeti na ovoj izložbi napravili su Andre Kertes (Andor Kertész), Laslo Moholji-Nađ (László Moholy-Nagy), Brasaj (Gyula Halász) i Martin Munkači (Márton Munkácsi), koji su postali ikone i čiji rad je zapanjujuće moderan i garantuje uspjeh bilo gdje u svijetu i danas. (Foto: Vlado Bracanović)

IMG 1022 1024x1536

IMG 1032 1024x1536