Na promociji monografije govorili su dr Đorđe Suhih, predsjednik Skupštine Glavnog grada – Podgorice, Borivoje Banović, predsjednik Udruženja boraca NOR-a i antifašista Glavnog grada - Podgorice i mr Magdalena Radunović, ispred autorskog tima monografije.

Monografija predstavlja značajan doprinos naučnoj, kulturnoj, edukativnoj i umjetničkoj valorizaciji tekovina naše prošlosti. Spomenici i spomen-obilježja kao svjedoci istorijskih procesa, memorije na herojske podvige, na značajne događaje i ličnosti, osim te istorijske komponente, na jedinstven način odražavaju arhitektonske, ambijentalne i umjetničke vrijednosti.

Autori monografije su mr Magdalena Radunović, mr Zorica Mrvaljević, Gorana Čukić i Dragan Radović. Izdavač monografije je JU Muzeji i galerije, a projekat je podržao Sekretarijat za kulturu i sport - Glavni grad Podgorica.

(Foto Samir Lačević © Muzeji i galerije Podgorice)